Analiz

GSD HVAC-R Teknolojileri Chiller Analiz Çözümleri

Analiz Çözümleri İle Arıza Riskinizi Azaltın

Servis uzmanlarımız, HVAC sisteminizin tam kapasitedeki performans eksikliklerini belirleyerek cihazlarınızın güvenilirliğini arttıracak yenilikçi analiz çözümleri sunacaktır. Her şeyden önce HVAC analiz çözümleri maliyetli arıza risklerini azaltmaya, sistem çalışmanızı iyileştirmeye ve ekipman ömrünüzü optimize etmeye yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda işletme maliyetinizi düşürür ve sistem performansınızın en efektif seviyeye ulaşmasına yardımcı oluruz. Bunlara ek olarak sizlerle gerekli bilgi paylaşımı  yaparak bu durumu nasıl koruyacağınız konusunda sizleri bilgilendiririz. Sonuç olarak sorunsuz çalışan ve düşük işletme maliyetli bir sisteme sahip olursunuz.

Analiz Hizmetlerimiz

Yüksek yağ kalitesi, mümkün olan en uzun kompresör ömrünü sağlar. Düzenli yağ analizi, erken hasar riskini azaltmaya yardımcı olur. Esas olarak yağ nedeniyle kompresörünüzde oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesinde bize erken teşhis konusunda yardımcı olur.

Yağ Analizi hizmetimiz küçük sorunlar büyük arızalar haline gelmeden önce tespit etmek için kullanılan erken uyarı işlevi gören bir araçtır. Öncelikli olarak, arıza tespit süresini azaltır. Bunun yanında uygun bakım planlamasına imkân tanır. Sonuç  olarak amacı kompresör hasarı sebebiyle oluşabilecek uzun süreli durmaları engellemektir.

Yağ Analiz Hizmetlerimiz

 • Vidalı Kompresör Chiller Yağ Analizi
 • Santrifüj Kompresörlü Chiller Yağ Analizi
 • Scroll Kompresörlü Chiller Asidik Yağ Analizi

Eddy Current tekniği ile yapılan Boru Analizi, öncelikli olarak tesisat üzerinde hasar oluşmaya başlamadan önce dahili ve harici korozyonu, çökeltileri, aşınmayı veya çatlamayı tespit edebilir, yerini bulabilir.

Eddy Current boru analizi, tespit edici ve onarıcı bakım programının bir parçası olarak gerçekleştirilmelidir. Buna ek olarak borulardaki hasarın kapsamının belirlenmesi için tavsiye edilen bilimsel yöntemdir. Sonuç olarak ileride sistemin uzun süre durmasına sebebiyet verecek hasarların önüne geçilmesinde bizlere klavuz olabilir.

Eşanjör (Shell & Tube) Boru Analiz Hizmetlerimiz

 • Hava Soğutmalı Chiller Evaporator Boru Analizi
 • Su Soğutmalı Chiller Evaporator Boru Analizi
 • Su Soğutmalı Chiller Kondenser Boru Analizi

Vibrasyon ölçüm ve titreşim analiz teknikleri şaft kayması, yatak arızaları, balanssızlık veya motor elektriksel problemler gibi pek çok gelişmekte olan arızayı tespit edebilir.

Kompresörün genel vibrasyon düzeyinin ölçümü tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda gelişmekte olan problemin spesifik tipini belirlemek için bir dar bant frekans analizi gereklidir. Ancak bu analiz alanında uzman ve profesyonel mühendis ve teknisyenler tarafından yapılırsa yararlı olacaktır.

Vibrasyon analizi raporu, oluşması yakın bir kompresör arızasına işaret ederse, programlı bir kompresör yenileme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında size öneride bulunabiliriz. Sonuç olarak belli bir çalışma saatinin üzerindeki kompresörlere her yıl periyodik olarak yapılması tavsiye edilir.

Vibrasyon Analiz Hizmetlerimiz

 • Vidalı Kompresörlü Chiller Vibrasyon Analizi
 • Santrifüj Kompresörlü Chiller Vibrasyon Analizi
 • Sirkülasyon Pompa Vibrasyon Analizi

Termografi, elektrikli ve mekanik ekipmanlarda potansiyel riskleri tespit eden kesintisiz, güvenli ve kanıtlanmış bir öngörü hizmetidir. Hey şeyden önce tesisinizin faal ve çalışır durumunu sürdürebileceği için potansiyel bozulmaların nerede olduğunu çok geç olmadan açıkça görebileceksiniz.

Cihazın elektrik bağlantıları gevşediğinde, akıma karşı meydana gelen direnç sıcaklığının artmasına neden olur. Başka bir deyişle enerjinin boş yere ısı üretimine harcanması anlamına gelmektedir.

GSD HVAC Termografi yoluyla insan gözünün göremeyeceği olası tehlikeler çok net bir şekilde görülebilmektedir. Esas olarak harcanan elektrik enerjisinin ısı olarak kaybolmasının önüne geçmiş oluruz.

Termografi Analiz Hizmetlerimiz

 • Scroll Kompresörlü Chiller Termografi Analizi
 • Vidalı Kompresörlü Chiller Termografi Analizi
 • Santrifüj Kompresörlü Chiller Termografi Analizi

Avantajlarınız

Soğutma sisteminizi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmış bir çözümle karşılaştırıyoruz. Biz sadece sisteminizi analiz etmiyoruz. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak bir öneri oluşturabilmemiz için iş hedeflerinizi de tartışıyoruz. Sonuç olarak bütçe ve yatırım tahminleri doğru seçimi yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz
HVAC Yedek Parçaları
Yedek Parça
GSD HVAC-R Teknolojileri Kiralık Chiller Hizmetleri
Kiralık Chiller
İletişim Formu

  SERVİS ÇÖZÜMLERİMİZ

  Analiz Çözümleri

  Optimizasyon